[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead

Muzyka w seansach na zawody

Posty: 10 • Strona 1 z 1

Muzyka w seansach na zawody

Postprzez Marcin » 29 wrz 2014, o 10:18

Jesteśmy po Mistrzostwach w Lifeage. Kilka sytuacji które miały miejsce na zawodach skłoniło mnie do przemyśleń, na temat sposobu przygotowania muzyki na seanse prezentowane na zawodach. Wszyscy wiemy jak dobrze dobrana muzyka może nam uprzyjemnić seans, jednak, nawet najlepiej dobrane kawałki nie stworzą efektu jeśli nie są dobrze poskładane w całość.
Rozmawialiśmy na ten temat w gronie sędziowskim, nasi zagraniczni goście zwrócili uwagę na to, że ścieżka dźwiękowa powinna mieć płynne przejścia pomiędzy kawałkami, nie powinno być między nimi przerwy, należało by więc zlepiać kawałki które chcemy wykorzystać w seansie w jeden, to też pozwoli uniknąć pominięcia jakiegoś utworu. W tym celu mozna uzyć np. jakiegoś prostego darmowego programu typu
http://www.dobreprogramy.pl/GoldWave,Pr ... 30566.html
Dzięki temu można dostosować głośność kawałków do jednego poziomu, wyciąć niechciane kawałki i scalić w jeden na koniec.
Być może znajdą się osoby chętne wspomóc Saunamistrzów w komponowaniu muzyki na seanse.
Avatar użytkownika
Marcin
 
Posty: 111
Dołączył(a): 12 maja 2014, o 09:40

Muzyka w seansach na zawody

Postprzez krzysiek » 29 wrz 2014, o 11:35

Faktycznie, ciężko sobie przypomnieć jakiekolwiek zawody bez problemów z muzyką. Wszystkiego przewidzieć się nie da, natomiast są rzeczy, którym można zapobiec na etapie przygotowań. Sklejenie wszystkich utworów w jedną całość i odpowiednie ich dopieszczenie, nigdy nie zaszkodzi, a może pomóc. Dodatkowo, zauważyłem, że cały efekt może być też popsuty przez złe dobranie głośności. Jak za cicho to klapa, jak za głośno to chce się wyjść. Musi być idealnie, o tym wie Saunamistrz. Nie można natomiast liczyć, że ustawiony poziom głośności na poprzednim seansie jest odpowiedni do następnego. Wszystko jest kwestią jakości utworu i jego głośności. Poziom seansów rośnie bardzo szybko, Saunamajstrzy dostrzegli, że dobry seans to taki, w którym ruchy jego rąk są zsynchronizowane z muzyką, także gdy te akcenty muzyczne są za ciche to efektu brak. A było tak wiele razy.
Avatar użytkownika
krzysiek
 
Posty: 46
Dołączył(a): 17 cze 2014, o 18:17

Muzyka w seansach na zawody

Postprzez Tadeusz » 30 wrz 2014, o 08:40

Witam

Na innym forum trwa dyskusja o wpadkach z muzyką na MPS w Chorzowie, a że nie mam tam konta więc odpowiem tutaj:

http://naturyzm.info.pl/forum/index.php?/topic/5773-mistrzostwa-polski-saunamistrzow-2014-pod-patronatem-sauna-wm/page__st__280

Co do TS z Suwałk to już się koledzy wypowiedzieli i pozostaje mi tylko podkreślić całkowity brak zainteresowania ze strony organizatorów i sędziów odnośnie zdarzenia podczas konkursu, co miało niewątpliwy wpływ na nierówną rywalizację, a dotyczyło braku muzyki podczas naparzania .
Rozmawiałem z sędzią organizatorem, który próbował przekonać mnie, że wina leży po stronie saunamajstra i wyłącznie on ponosi odpowiedzialność za zaistniały stan rzeczy . Nie do końca się z tym zgadzam, gdyż :
- nikt nie sprawdził przyczyny awarii sprzętu
- nie było jakiejkolwiek próby pomocy w celu uzyskanie nowego podkładu muzycznego
- nie zaproponowano przerwy aby dopracować sprzęt grający lub nagłaśniający lub przełożenia występu
- nie potwierdzono zgody prowadzącego dotyczącej ciągu dalszego .
Może to wszystko o czym piszę nie sensu, ale z punktu widzenia czysto ludzkiego, każdy kto bierze udział w jakimkolwiek wydarzeniu i jest poddany ocenie, powinien mieć równe szanse, a w razie potrzeby możliwość zainteresowania oceniających . "


Odpowiadam:

Muzykę na mój występ wysłałem na początku września. Miała być sprawdzona na nowym sprzęcie w saunie.
O tym że nie pojawię się we czwartek na treningu informowałem organizatora telefonicznie.
Do Chorzowa przyjechałem o 15,40 ( miałem do pokonania tylko 640 km.). Byłem na seansie o godz.16,00 aby zapoznać się z sauną. Po tym rytuale wykonałem kilka machnięć ręcznikami, aby poznać zasięgi ręczników. Gdy zaczynał się seans o 16,30 zapytałem organizatorów czy jest przygotowana moja muzyka?
Okazało się że nie. Więc poprosiłem tej pani która siedziała w pomieszczeniu przy saunach z komputerem o zgranie utworów - odmówiła mi (dla swoich zawodników z Lifeage pomagała). Więc pobiegłem do recepcji i tam mi dziewczyny pomogły, ale to wszystko trwało. Czasu starczyło już tylko na rozrobienie aromatów i seans się rozpoczął, no i KLAPA muzyki BRAK, bo sprzęt nie czyta (było w formacie MP3). Prosiłem aby puścili mi cokolwiek, nic z tego, mogłem pobiec do swego samochodu i przynieść komórkę z tubą i puścić muzę, ale seans już trwał. Ludzie mi pomogli klaskając, ale to co miałem przygotowane w rytm muzyki rozwiało się jak bańka mydlana.

W regulaminie wyraźnie było napisane że: 2.Na przygotowanie sauny do rytuału, każdy uczestnik ma maksymalnie 10 minut.

Skoro to była tak poważna imprez jak Mistrzostwa Polski to czy nie można było załatwić akustyka?
Przecież nawet na zwykłych festynach podkład śpiewającemu puszcza akustyk i to on jest za to odpowiedzialny.

Po ogłoszeniu wyników kwalifikacji otrzymałem odpowiedź że się nie przygotowałem. Dla mnie osobiście była to śmieszna sprawa spakowałem się i wróciłem do domu (640 km.), a co tam. Dziękuję.
Tadeusz
 
Posty: 2
Dołączył(a): 30 lip 2014, o 19:40

Muzyka w seansach na zawody

Postprzez Marcin » 30 wrz 2014, o 12:58

Tadeuszu, pod żadnym pozorem nie zostały Ci odjęte punkty za brak muzyki, przygody się zdażają i bez muzyki machać też można. Wiadomo żę brak muzyki wybił Cię z rytmu i chwała Ci za to, że nie przerwałeś seansu, świetla publiczność również pomogła. Poziom na zawodach był po prostu bardzo wysoki i na każdej imprezie, ktoś niestety musi być na końcu stawki. Wracając do tematu w tym wątku, Twój przypadek jest dość skrajny, nie zagrała muzyka,być może nie miałeś wrzuconej piosenki bezpośrednio w gównym katalogu tylko w podkatalogu, myślę że można to było zweryfikować nawet chwilkę przed seansem czy muzyka po prostu ruszy. Ryzykownie zrobiłeś przyjeżdzając na styk, w takim wypadku coś musiało się nie udać, ale tak jak już wspomniałem, brak muzyki nie był tutaj kluczowy. Pozostaje dalej trenować, życzę powodzenia.
Avatar użytkownika
Marcin
 
Posty: 111
Dołączył(a): 12 maja 2014, o 09:40

Muzyka w seansach na zawody

Postprzez krzysiek » 30 wrz 2014, o 14:19

Nie byłem w piątek i nie byłem na twoim seansie, ale byłem w sobotę i słyszałem, że muzyka nie zagrała. Ci co mi opowiadali tą sytuacje, wyrażali się raczej w superlatywach o tym co zrobiłeś, że podjąłeś wyzwanie. Generalnie seans się wszystkim obecnym podobał. Miałem też okazję rozmawiać z jednym sędzią o tym seansie i potwierdzam to co Marcin napisał, brak muzyki nie miał znaczenia przy ocenianiu, w takim sensie, żeby były jakieś punkty ujemne. Ciężko powiedzieć też, że brak muzyki nie odbił się na seansie. Na pewno tak było. Samo Show na pewno nie zyskało na wartości. Jednak ocena jest również za relaks i technikę, a poziom był bardzo wysoki, Jestem też przekonany, że gdybyś na przygotowanie miał więcej czasu (przyjechałeś 50 minut przed swoim seansem), to miałbyś czas aby wszytko sprawdzić i wszystkiego dopilnować. Myślę, że należy to wziąć pod uwagę następnym razem. Pozdrawiam i życzę powodzenia.
Avatar użytkownika
krzysiek
 
Posty: 46
Dołączył(a): 17 cze 2014, o 18:17

Muzyka w seansach na zawody

Postprzez Tadeusz » 30 wrz 2014, o 14:55

Rozumiem że brak muzyki może wpłynąć na całość występu. Nie trafia do mnie tylko jak mocno można spaść, skoro przed każdym występem wszyscy w saunie byli informowani że to właśnie oni wybierają. Od saunującej publiki miałem 132,6 punktów i zajmowałem 9 lub 10 miejsce, a po dodaniu punktów sędziów 142,6 i spadek na koniec. Więc po co ta obłuda, że to publika wybiera? Miłe jest to że poznałem kilku naprawdę fajnych i przyjaznych ludzi. :) :) :)
Pozdrawiam Tadeusz.
Tadeusz
 
Posty: 2
Dołączył(a): 30 lip 2014, o 19:40

Re:Muzyka w seansach na zawody

Postprzez TwoStepsToHell » 30 wrz 2014, o 15:40

Nie byłem ani sędzią ani organizatorem a mimo to wiem że cała ocena to 50% oceny publiki i 50% oceny sędziów będących na seansie. To nie była tajna informacja.

W Sauna WM i tak publika ma dużo do powiedzenia. W Aufguss WM decydują przede wszystkim sędziowie.

Zresztą nie tylko Tobie sędziowie pokazali surowe oblicze. Rysiek Rak zrobił świetny seans i mimo rewelacyjnych ocen publiczności do finału nie wszedł.

Natomiast tak jak napisałem na NNS uważam że w Twoim interesie jest sprawdzić wszystko przed seansem.
A przyjazd 20min przed seansem to raczej lekkomyslnosc niż fantazja ;) na coś takiego to można sobie pozwolić mieszkając obok saunarium.


wyklepane z fona
TwoStepsToHell
 
Posty: 15
Dołączył(a): 16 cze 2014, o 17:24

Re:Muzyka w seansach na zawody

Postprzez krzysiek » 30 wrz 2014, o 20:28

Dokładnie, publika to 50%, sędziowie to 50%. Zwróć uwagę na fakt, że publika kieruje się zgoła innymi kryteriami. Publike można porwać dobrym show, dobrą historią, dobrym przebraniem. Wiele osób było tam pierwszy raz na tego typu imprezie. Im ma się po prostu podobać i tak oddają głosy. Możesz być idealny technicznie, a nie ma to odpowiedniej oprawy - za dużo nie zdziałasz u publiki. Sędziowie natomiast, nie wzieli się z przypadku, są to osoby, które od wielu lat są związani ze środowiskiem saunowym i aby być sprawiedlimy w ocenie określili pewne procedury oceniania. Ich już nie tak łatwo uwieść dobrym show, wychwycą niuanse techniczne, pomysł na seans itp. itd. Jest wiele przypadków, w których ocena seansu przez gości była zgoła inna niż ocena sędziów. Na tych zawodach, sędziowie nie byli związani z żadnym ośrodkiem saunowym, z żadnym saunamajstrem. Do tego duża część była z poza naszego kraju, można raczej liczyć na ich obiektywizm. Jak już wcześniej pisałem, brak muzyki na pewno odbił się na całości, ale nie widze tu złej woli u nikogo. Myślę, że jadąc na jakiekolwiek kolejne zmagania, powinieneś jednak przyjąć zasadę ograniczonego zaufania, przyjechać odpowienio wcześniej i dopilnować tego czy wszystko jest zgodne z oczekiwaniami.
Pozdrawiam !
Avatar użytkownika
krzysiek
 
Posty: 46
Dołączył(a): 17 cze 2014, o 18:17

Re: Muzyka w seansach na zawody

Postprzez zbigniew.jończyk » 16 sty 2015, o 20:11

Avatar użytkownika
zbigniew.jończyk
 
Posty: 1
Dołączył(a): 27 lip 2014, o 20:10


Posty: 10 • Strona 1 z 1

Powrót do Wszystko o aufgussach

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron