Sauna Cup 2016 - Podsumowanie

Puchar Polski Saunamistrzów 2016 za nami. Druga edycja największego w Polsce turnieju Saunamistrzów przebiła popularnością i wydźwiękiem w mediach zeszłoroczną. Tego roku w rozszerzonej o drużyny formule wzięło udział 44 Saunamistrzów i 22 drużyny reprezentujące aż 20 najlepszych obiektów saunowych oraz firm. Polskie Towarzystwo Saunowe miało zaszczyt współorganizować imprezę zapoczątkowaną w zeszłym roku przez właściciela Term Krakowskich, Dariusza Rymara. Poszerzyliśmy swój udział w tworzeniu tego widowiska, nie tylko wspierając medialnie, za pośrednictwem naszych środków medialnych takich jak profile na facebooku czy portal www.poprawnesaunowanie.pl, na którym można było śledzić zmagania Saunamistrzów dzięki relacjom na żywo. Tym razem Polskie Towarzystwo Saunowe odpowiedzialne było za kontakty z Saunamistrzami, przyjmowanie zgłoszeń i kontakty z obiektami organizatorów. Przejęliśmy na siebie również odpowiedzialność oceniania Saunamistrzów, tworząc profesjonalny zespół sędziowski, składający się z przeszkolonych i doświadczonych sędziów, będących zarazem członkami Polskiego Towarzystwa Saunowego. Z tego miejsca pragnę podziękować przewodniczącemu Leszkowi Kryniewskiemu, oraz wiceprzewodniczącemu Wojciechowi Pachockiemu, a także Leszkowi Pustułce, Arkadiuszowi Rawzie, Sławomirowi Brodeckiemu, Patrykowi Jurowiczowi, Krzysztofowi Odymale, Krzysztofowi Paziewskiemu. Ogromne podziękowania należą się również sędziom, którzy wspomagali nas podczas finału w Satamie, Rene Kowatsch, Ivo Kowalski, Frank Keller i Rob Keijzer, dziękujemy za wsparcie! Nie możemy zapomnieć o przeszkolonych w trakcie turnieju nowych sędziach, którzy zasilili szeregi sędziowskie Polskiego Towarzystwa Saunowego: Mirela Kazuś-Barańska, Mariusz Górski i Patrycja Missala.

Na szczególne podziękowanie zasługuje najlepszy fotograf Rysiu Rak wraz ze wspierającą go rodzinką, dzięki któremu możemy podziwiać wspaniałe pamiątki z każdego turnieju. Dziękujemy Przyjaciele!

Oczywiście nie możemy zapomnieć o obiektach, bez których organizacja tej wspaniałej imprezy nie miała by miejsca.

Termy Krakowskie - obiekt na Dekerta w Krakowie goszczący "grupę śmierci" podczas pierwszego turnieju Sauna Cup 2016, którego właściciele Darek i Marta Rymar, mogą poszczycić się ogromnym wkładem zarówno w samą imprezę jak i w promowanie kultury poprawnego saunowania w Polsce. Dziękujemy Wam jak i całej ekipie Term Krakowskich za sprawne zorganizowanie pierwszego Sauna Cup oraz pierwszego turnieju w tym roku, a także pomoc w organizacji kolejnych zawodów, kontakty z obiektami organizatorów i pozyskanie sponsorów.

Relacja

Termy Maltańskie - po raz pierwszy i wierzę że nie ostatni, gościły tak dużą i udaną imprezę, bardzo dobre warunki, nieoceniona pomoc Karoliny Zobel-Ossowskiej oraz całej zgranej ekipy Term Maltańskich pozostawiła w pamięci wszystkich uczestników mile wspomnienia. Tutaj też turniej przyciągnął największą uwagę polskich mass mediów, dzięki czemu mogliśmy zarazić naszą pasją do saunowania i ceremonii saunowych ludzi którzy dotąd nie mieli o tym pojęcia.

Relacja

Terma Bania - po raz drugi uczestnicy Sauna Cup, ponownie sprostali zadaniu i dzięki pracy Moniki Radwańskiej, Marcina Lenartowicza, Piotra Latosa i całej góralskiej ekipy saunowej z Białki stworzyli po raz kolejny niesamowite wydarzenie saunowe pod samiuśkimi Tatrami.

Relacja

Satama Sauna Resort - w tym roku, dodatkową nagrodą dla najlepszych Saunamistrzów wyłonionych z każdego turnieju Sauna Cup, był występ w niemieckim ośrodku saunowym Satama Sauna Resort w Niemczech. Tutaj najlepsza dziewiątka Saunamistrzów i trzy najlepsze drużyny konkurowały o tytuły najlepszych w Pucharze Polski Saunamistrzów. Publiczność, zarówno niemiecka, jak i polska, która licznie przybyła aby wspierać rodzimych Saunamistrzów, była świadkiem niesamowitych ceremonii saunowych w ogromnej saunie będącej chlubą niemieckiego obiektu. Po raz kolejny pokazaliśmy do kogo należeć będą przyszłe trofea na Mistrzostwach Świata, które odbędą się w tym roku właśnie tutaj.

Opis

Jeśli jesteśmy przy publiczności, nie możemy zapomnieć o prowadzonym w trakcie całego Pucharu konkursie na Saunamistrza i Saunateam Publiczności, który zorganizowało właśnie nasze Stowarzyszenie. Publiczność wyłoniła swoimi głosami najlepszego Saunamistrza i Drużynę, które nagrodziliśmy wspaniałymi nagrodami, złotym kubełkiem PTS i nagrodami ufundowanymi przez firmę Bassau. Nasze Stowarzyszenie jak zwykle na takich imprezach przeprowadziło również wiele edycji konkursu Moc Mistrza Sauny, w której nie tylko Saunamistrzowie ale i Saunamaniacy mogli zmierzyć siłę swego podmuchu.

 Nagrodzeni podczas czterech turniejów Saunamistrzowie Publiczności oraz Saunateamy Publiczności

Sponsorzy, oczywiście nie możemy zapomnieć o sponsorach generalnych, bez których nie było by tak wspaniałych nagród dla Saunamistrzów, prócz firmy Bassau, która była z nami przez cały turniej nagradzając zawsze najlepszych Saunamistrzów i fundując nagrody główne, same obiekty w których odbywały się zawody, ufundowały wspaniałe upominki, w sfinansowaniu nagród nieoceniony wkład miała również firma Avalon Development.

Nie możemy zapomnieć, że Sauna Cup 2016 był również kwalifikacjami do Mistrzostw Polski Saunamistrzów, które już niebawem po raz kolejny odbędą się w Termach Rzymskich w Czeladzi. Dlatego nie żegnamy się a mówimy do zobaczenia na kolejnej imprezie i liczymy, że przyszłoroczne zawody Sauna Cup będą jeszcze lepsze, ciekawsze i przyłączy się do nich jeszcze więcej, obiektów, sponsorów, Saunamistrzów i saunowiczów, bo to dla Was to wszysko robimy.

Jeszcze raz Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w ten wspaniały turniej i do zobaczenia.

 Zwycięzcy Sauna Cup 2016

 

Od Mariusza Górskiego:

Marcin opisał wszystko bardzo dokładnie i wyczerpująco. Relacje szczegółowe z samych imprez dostępne są na Portalu poprawnesaunowanie.pl dzięki ekipie sprawozdawców a fotorelacje na fanpage Sauna CUP dzięki Rysiowi Rakowi. Ja dodam od siebie, że impreza udała się także dzięki zaangażowaniu Marcina Dudzika w organizację części, której podjęło się nasze Stowarzyszenie. To Marcin był organizatorem i motorem dla zespołów sędziowskich (sędziował też wszystkie zawody) oraz spinał wszystko poprzez ciągłe kontakty na linii organizatorzy - obiekty gospodarze - saunamistrzowie. Dlatego pozwolę sobie dopisać się do artykułu Marcina i podziękować mu za ten ogromny wkład pracy i poświęcony czas. Oby nie zabrakło Marcinowi energii i motywacji do organizacji następnej edycji Sauna Cup.

Członkowie wspierający

Termy Maltańskie
Studio Sante
Aquapark FALA
Blue Diamond Hotel Active SPA
Chochołowskie termy

Partnerstwo medialne

28,15,0,50,1
165,2000,60,1,2000,5000,15,2000
70,300,1,70,12,25,50,1,70,12,1,50,1,1,1,5000
0,1,0,0,0,40,10,5,0,1,0,15,0,1
 Silesian Towel Fight 6
Silesian Towel Fight 6
Silesian Towel Fight 5
Silesian Towel Fight 5
Silesian Towel Fight 4
Silesian Towel Fight 4
Sauna Cup 2016
Sauna Cup 2016
SaunaFest
SaunaFest
Silesian Towel Fight 3
Silesian Towel Fight 3
Sauna Cup 2015
Sauna Cup 2015
MMPS 2015
MMPS 2015

Polskie Towarzystwo Saunowe zrzesza następujące społeczności:

32,0,1,30,1
500,500,60,1,3000,5000,25,800
90,300,1,70,12,30,50,1,70,12,1,50,1,1,1,5000
0,1,0,0,0,40,10,5,0,1,0,15,0,1
poprawnesaunowanie.pl
poprawnesaunowanie.pl
poprawnesaunowanie.pl
Kultura Saunowania
Kultura Saunowania
Kultura Saunowania
Majtki w Saunie Uwierają
Majtki
Majtki
Karuzela Saunowa
Karuzela Saunowa
Karuzela Saunowa
Sauna Poradnik
sauna poradnik
sauna poradnik