Organizacja PTS Classic

Marcin

Turniej PTS Classic, powstał z myślą o Saunamistrzach i Saunowiczach, w celu integracji środowiska oraz promowania kultury poprawnego saunowania, przy pomocy ceremonii zapachowych. W ramach działań statutowych Polskiego Towarzystwa Saunowego, Zarząd wsłuchując się w głosy Saunamistrzów i Saunowiczów, postanowił urządzić pierwsze tego typu wydarzenie w Polsce i urządzić turniej w przeprowadzaniu klasycznych ceremonii, bez opowiadania historii i robienia show. Od samego początku, czyli od momentu otwarcia rekrutacji, zainteresowanie turniejem przerosło nasze najśmielsze oczekiwania, w 40 minut od otwarcia rekrutacji zebrany został planowany komplet 16 zawodników a do końca  dnia nadkomplet 21 zawodników. 

Zarząd PTS po zebraniu ofert od chętnych partnerów, na gospodarza turnieju wybrał Saunarium Borowinowa w Krakowie, które jak się później okazało sprostało wzorowo wszelkim potrzebom i stawianym oczekiwaniom.

Ostatecznie w turnieju wzięło udział 16 zawodników, którzy przez całą sobotę 4.03.2017 roku przeprowadzali wspaniałe ceremonie klasyczne. Zdaniem sędziów poziom był bardzo wysoki, w wielu przypadkach o kolejności zawodników zadecydował los, czy też pomniejsze elementy zasad oceniania. Podczas całej imprezy w każdej ceremonii pojawił się jakiś ciekawy, wyróżniający ją element, uczestnicy mogli skupić się na tym co najważniejsze, czyli dopieszczeniu saunowiczów, aromatami, temperaturą i umiejętnościami gospodarza sauny. Jeśli mowa o aromatach, podczas turnieju, zawodnicy rozpieszczali wszystkich naturalnymi olejkami eterycznymi dostarczonymi przez naszego sponsora firmę Bassau.

Podczas turnieju, wyniki prezentowane były na bieżąco, a na koniec dnia wręczone zostały trofea, oraz nagrody od Can You Escape? oraz portalu www.poprawnesaunowanie.pl, dla najlepszej trójki którą okazali się, przedstawicielka gospodarza Klaudia Szczurek, Joasia Feifer z Wrocławia i Paweł Pęcherz z Rudy Śląskiej, pozostali zawodnicy otrzymali dyplomy i podziękowania oraz pamiątkowe koszulki.

 

 Wyniki pierwszego turnieju PTS Classic

 

Jeszcze raz pragniemy podziękować za pomoc w organizacji całego przedsięwzięcia jakim był pierwszy turniej PTS Classic. Dziękujemy Gospodarzowi Saunarium Borowinowa w Krakowie, za udostępnienie wspaniałego obiektu, wraz z niesamowitą ekipą, która dwoiła się i troiła aby wszystko stało na najwyższym poziomie. Dziękujemy Członkom PTS za wsparcie podczas organizacji jak i podczas samego turnieju. Dziękujemy sponsorom, firmie Bassau, za wspaniałe olejki eteryczne, Can You Escape? za nagrodę na zwycięzcy, portalowi www.poprawnesaunowanie.pl za nagrody oraz wsparcie medialne, sponsorom uczestnikom Fundacji EDF Polska oraz Saunarium Jasna 31 za wsparcie finansowe, fotografowi Sławkowi (Wideo Mix) i kamerzyście Kamilowi (Nasze Wideo) za wspaniałą dokumentację wydarzenia, Zbyszkowi z Sauna Poradnika oraz Rysiowi (fotorak.com.pl) za dostarczenie materiałów zdjęciowych. 

Mamy nadzieję że PTS Classic wpasuje się na stałe w kalendarz imprez i co roku będziemy mieli okazję rozwijać się jeszcze bardziej i robić dla Was ten wspaniały turniej.

 

Kategoria: