Podsumowanie Mistrzostw Polski Saunamistrzów 2014

Marcin

            Nadszedł czas na podsumowanie minionych Mistrzostw Polski Saunamistrzów 2014, które odbyły się w dniach 25-28.09.2014 w Lifeage Premium Wellness Club w Chorzowie, nad którym Polskie Towarzystwko Saunowe objęło honorowy patronat. Jesteśmy po weekendzie, podczas którego mogliśmy w Lifeage, przeżyć ponownie emocje związane z występami wyróżnionych Saunamistrzów, wiele już zostało napisane m.in. na stronach zrzeszonych z Polskim Towarzystwem Saunowym. Zbyszek w swoim Saunaporadniku (http://sauna.wloka.pl/) przedstawił fotorelację i podzielił się swoimi wrażeniami. Załoga www.poprawnesaunowanie.pl zdała szczegółową relację z każdego seansu kwalifikacji, oraz finałów. Karuzela Saunowa też nie omieszkała podsumować imprezę, ze swojego punktu widzenia, na swym profilu facebookowym. Całość nie była by oczywiście kompletna bez świetnych zdjęć Rysia (http://fotorak.com.pl/) oraz naszego prezesa Mariusza. Uważam że Mistrzostwa okazały się niebywale udaną imprezą, nie tylko ze względu na to, że całość przebiegła bez większych uchybień. Zarówno pod względem organizacyjnym, jak i pod względem poziomu Saunamistrzów nie można do niczego się przyczepić. Oczywiście jak to w każdej rywalizacji, są wygrani i przegrani, zdarzyły się pewne drobne uchybienia, które wzbudziły emocje, nie wszystkie seanse trafiły do publiczności oraz do sędziów. Najważniejsze jednak, że wyłonieni zostali niezwykle zdolni Saunamistrzowie, którzy reprezentować Nas będą w październiku w Austrii, jestem pewien że Gabrysia, Adam i Dawidy, Nas nie zawiodą i pokażą najwyższą klasę, oraz technikę której pozostali mogą się od polskich Saunamistrzów uczyć.

 

            Polskie Towarzystwo Saunowe podczas imprezy oczywiście nie próżnowało, udało się zwerbować do naszych szeregów Stowarzyszenia nowe twarze. Należy wspomnieć również, że większość składu sędziowskiego z Polski to członkowie PTS. Nasze Stowarzyszenie w trakcie Mistrzostw, zorganizowało również spontanicznie konkurs ‘Powerwacheln’ czyli kto mocniej dmuchnie ręcznikiem. Każdy mógł spróbować własnych sił i poczuć się jak Saunamistrz. Konkurs spotkał się z ogromnym zainteresowaniem, ponieważ było to pierwsze takie współzawodnictwo w Polsce. Największy wiatr zrobił Marcin Radecki reprezentujący Nadbużańska Ciszę, który zgarnął nagrodę ufundowaną przez Lifeage, drugi był sędzia z Węgier, Egri Csaba, a na trzecim pudle stanął wicemistrz, Adam Górka z Lifeage.

 

 

            Pozostaje nam oczekiwać na finał w Austrii w październiku, gdzie dopingować będziemy naszych Saunamistrzów. Nie możemy się już doczekać przyszłorocznego współzawodnictwa, które według informacji jakie przekazał Patrick Lenhart, nie będą już wprowadzały podziałów na dwie federacje. Ta informacja niezmiernie nas cieszy, ponieważ pozwoli nam obserwować jeszcze ciekawsze współzawodnictwo Saunamistrzów, a oni sami nie będą już musieli wybierać. Polskie Towarzystwo Saunowe nie ma zamiaru próżnować do tego czasu, szykujemy dla Was oraz dla Saunamistrzów wiele niespodzianek. Mamy nadzieję, że na fali popularności jaką wzbudziła medialna burza przed Mistrzostwami w Lifeage, poprawne saunowanie w Polsce będzie rosło w siłę. Zapraszamy do dzielenia się swoimi opiniami na nasze forum.  

Poniżej filmiki z Mistrzostw, dwie prezentacje zdjęć z finałów i wręczenia nagród, fragment Afterparty oraz oficjalne podsumowanie.

Marcin dla Polskiego Towarzystwa Saunowego

Kategoria: